Chyba nikogo nie dziwi fakt, że w obecnych czasach mamy do czynienia ze złożonymi procesami. Tym bardziej, jeżeli weźmie się pod uwagę to, z jak zaawansowaną technologią ma się na co dzień do czynienia. Niby rzecz oczywista, ale jeżeli człowiek to przemyśli, to i tak nie za bardzo będzie wiedział, z czym ma tak naprawdę do czynienia.

Nowy projekt do zrealizowania

Dlatego też firma 10Clouds postanowiła podjąć się realizacji nowego projektu, którego celem miało być ułatwienie przedstawienia złożonych procesów, z jakimi ma się do czynienia w różnych przedsiębiorstwach. W taki sposób, aby nawet laicy byli w stanie poradzić sobie z danym zagadnieniem. Dlatego też powstał projekt o nazwie Samsara IoT. Cel – przedstawić wszystko w sposób jak najbardziej atrakcyjny wizualnie. Na dzień dzisiejszy można powiedzieć, że jest to projekt na bardzo zaawansowanym poziomie, który jest w stanie obsłużyć szerokie grono klientów. 

Animacje do wykonania

Specjaliści z zespołu 10Clouds postanowili rozpocząć od stworzenia atrakcyjnej wizualnie animacji. Po to, aby móc przedstawić działania firmy po kolei, bez pominięcia żadnego z etapów. Tak, aby każdy klient wiedział z czym tak naprawdę ma do czynienia. Zresztą, nie tylko klienci z zewnątrz byli ważni, ale również to co dzieje się wewnątrz. Samsara Case Study pomógł również stworzyć materiały, jakie użytkowane będą do komunikacji wewnętrznej – nie tylko wśród kadry kierowniczej, ale również wśród szeregowych pracowników. 

Prace nad projektem

Do stworzenia projektu Samsara potrzebne było zaangażowanie wielu zaawansowanych narzędzi, w tym chociażby:

  • Cinema 4D do modelowania 3D,
  • Octane i Corona do renderowania, 
  • After Effects do komponowania animacji i postprodukcji,
  • Photoshop/Procreate do szkicowania i pracy koncepcyjnej.

Aby jednak można było mówić, że finalna praca przyniesie oczekiwany skutek, potrzebni byli także specjaliści, którzy doskonale znają się na takich narzędziach. Mowa tutaj o:

  • grafiku 3D,
  • starszym illustratorze,
  • projektancie ruchu 3D.

Prace nad tym trwały (i właściwie nadal trwają!) długi czas. Chociażby z tego względu, że przedstawienie poszczególnych animacji musiało odbywać się w taki sposób, aby każdy był w stanie to zrozumieć. Nie tylko, jeśli chodzi o zasięg jednego kraju, ale znacznie dalej. Tak, aby wszystkie procesy były zrozumiałe dla każdej osoby – bez względu na to, w jakiej szerokości geograficznej się aktualnie znajduje. 

 

Comments are closed.