Medycyna estetyczna oferuje liczne zabiegi, których celem jest lifting twarzy bez skalpela. Zastanawiasz się nad ich skutecznością? Przedstawiamy zabieg HIFU, który wykorzystuje skoncentrowaną energię ultradźwiękową do przebudowy skóry bez przerywania jej ciągłości. Dowiedz się więcej na temat liftingu przy użyciu technologii ultradźwiękowej.
Jak działa zabieg HIFU?
HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to nowoczesna technologia wysoce skoncentrowanych ultradźwięków o dużym zasięgu. Co to oznacza? Ultradźwięki są w stanie dotrzeć do głębokich warstw skóry, wywołując kontrolowane mikrouszkodzenia, bez pozostawiania śladów na powierzchni ciała. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi, zabieg HIFU pobudza skórę do intensywnej przebudowy wewnętrznych struktur, poprzez stymulację odnowy włókien kolagenowych i elastynowych.
W jakim celu stosuje się technologię HIFU?
Technologia HIFU nie jest niczym nowym w medycynie. Od wielu lat wykorzystywana jest w leczeniu raka nerek i prostaty. Jednak stosunkowo od niedawna posługują się nią specjaliści medycyny estetycznej. Wskazania do wykonania zabiegu HIFU na twarz to:
- utrata jędrności skóry twarzy,
- nieregularny, opadający owal twarzy,
- zmarszczki,
- utrata napięcia skóry w okolicy oczu,
- zmęczona i poszarzała skóra twarzy,
- tzw. drugi podbródek,
- opadająca powieka,
- tzw. chomiki (opadające policzki)
- profilaktyka przeciwstarzeniowa.
Przebieg zabiegu HIFU na twarz
Zabieg HIFU poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą, który musi wykluczyć u pacjenta przeciwwskazania, a następnie określić zakres oraz parametry terapii. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu powierzchniowym (kremem anestetycznym). Specjalista przykłada głowicę do skóry i emituje fale ultradźwiękowe. Tkanka podgrzewana jest do wysokiej temperatury (powyżej 60°C) na odpowiednich głębokościach. W przypadku zabiegów na twarz stosuje się głowice o głębokości działania od 1,5 do 4,5 mm. Skoncentrowane ultradźwięki docierają do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki powięziowej i podskórnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne ujędrnienie i wyszczuplenie danego obszaru.
Jak długo widoczne są efekty liftingu HIFU?
Dla uzyskania optymalnych efektów często wystarcza wykonanie zaledwie jednego zabiegu HIFU. Po 3-4 miesiącach można powtórzyć procedurę, jeśli efekty nie spełniają naszych oczekiwań. Założeniem liftingu HIFU jest długotrwała poprawa kondycji skóry. Pierwsze efekty są widoczne od razu po zabiegu, pozostałe pojawiają się systematycznie w ciągu około trzech miesięcy. Skóra potrzebuje bowiem czasu, aby przeprowadzić procesy regeneracyjne zainicjowane przez skoncentrowane ultradźwięki. Rezultaty zabiegu HIFU mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy lub nawet dłużej, w zależności od indywidualnych predyspozycji oraz czynników, takich jak: wiek, stan skóry i styl życia.
Przeciwwskazania do liftingu twarzy bez skalpela
Technologia HIFU w wielu przypadkach stanowi bezpieczną i mało inwazyjną terapię odmładzającą. Są jednak od tego wyjątki. Przeciwwskazaniami do zastosowania zabiegu HIFU są:
- ciąża i karmienie piersią,
- choroby nowotworowe,
- aktywne stany zapalne skóry, np. trądzik,
- uszkodzenia skóry w obszarze zabiegowym,
- choroby wirusowe skóry, np. opryszczka,
- schorzenia autoimmunologiczne,
- choroby serca i układu krążenia,
- metalowe implanty,
- rozrusznik serca,
- choroby neurologiczne,
- niewyrównana cukrzyca,
- stosowanie niektórych leków.
Pełną listę przeciwwskazań poznasz podczas konsultacji z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej.
W razie innych pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.
Comments are closed.