Jak zaprojektować nowoczesny taras, który pozwoli nam na odpoczynek w cieniu, jak i z dala od ciekawskich spojrzeń sąsiadów? Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być pergola ogrodowa – nowoczesne pergole to konstrukcje, które coraz częściej widać na naszych tarasach. Jak zaprojektowana jest pergola?

Metalowa pergola nas naszymi głowami – funkcjonalny taras

Ochrona przed słońcem jest niezwykle ważna, kiedy planujemy spędzić letni dzień blisko natury. Dotyczy to również miejsca wypoczynkowego na naszym tarasie. Dzięki pergoli osłonimy nie tylko siebie, ale i nasze meble tarasowe, zapewniając sobie komfortowy kącik wypoczynkowy. 

Jak skonstruowana jest pergola na taras? Nowoczesne pergole tarasowe oparte są na aluminiowych konstrukcjach – ich montaż nie sprawia problemu przez wzgląd na budowę modułową. Elementy konstrukcyjne tworzone są z aluminium, które malowane jest proszkowo. Dzięki temu są one zabezpieczone przed działaniem wilgoci i korozją. Konstrukcja posiada zintegrowaną rynnę, która odprowadza wodę deszczową poza obręb pergoli. Dach konstrukcji tworzą aluminiowe lamele, które mogą być obracane wokół ich osi. Użytkownicy decydują o położeniu lameli oraz o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę – mogą oni całkowicie zamknąć dach, przez co stanie się on również wodoszczelny. Dach pergoli nie nagrzewa się – oznacza to, że nawet w upalny dzień w cieniu pergoli będzie przyjemnie i chłodno. 

Taras chroniony przed słońcem!

Pergole ogrodowe mogą być uzupełnione o funkcjonalne elementy, aby taras zapewniał nam więcej prywatności. Najchętniej kupowanymi są rolety boczne, których półprzezroczysta struktura pozwala na ochronę przed spojrzeniami sąsiadów oraz na zabezpieczenie przed silnymi promieniami zachodzącego słońca. Innym elementem, który warto zakupić, są ścianki frontowe. 

Comments are closed.

zobacz wiecej le-prestige.pl ultury.pl