Jesteśmy przyzwyczajeni do tradycyjnej kuchni, gdzie królują szafki kuchenne i inne przyrządy, pomocne w codziennym wykonywaniu obowiązków. Do pomieszczenia, które z trzech stron ograniczone jest ścianami. Nie można jednak zapomnieć o tym, że równie funkcjonalne są aneksy kuchenne.

Otwarte aneksy kuchenne

Takie otwarte przestrzenie doskonale sprawdzają się wszędzie. Tam, gdzie jest mało miejsca, ale także tam, gdzie dostępna jest duża powierzchnia. Na aneks zdecydują się osoby, które są miłośnikami stylu loftowego. Nowoczesna propozycja, która sprawia, że kuchnia oraz salon stają się zdecydowanie przestronniejsze. Do tego ściany, np. w ciemnym kolorze, dopasowane oświetlenie i można cieszyć się nowoczesnym wnętrzem, gdzie przygotowanie posiłków będzie sprawiało ogromną przyjemność. Warto wspomnieć, że wnętrza industrialne to dobry pomysł, aby wykorzystać cegłę i beton.

O czym należy pamiętać?

Urządzając aneksy kuchenne nie można zapomnieć o kilku rzeczach. Tak, moda jest ważna, ale nie najważniejsza. W tym oto pomieszczeniu muszą znaleźć się wszystkie rzeczy, które będą na pewno wykorzystywane. Nie można pozwolić sobie na coś, z czego nikt nie będzie korzystał, ponieważ będzie to marnotrawienie miejsca. Aneks musi umożliwić wygodną pracę, ale nie może wpływać na pogorszenie się komfortu osób, które przebywają w salonie. W każdym aneksie obecny musi być okap kuchenny, który będzie pomocnym urządzeniem, jeżeli chodzi o pochłanianie zapachów. Nie będą one przedostawać się tym samym do salonu. 

Comments are closed.