Urządzając nowy dom lub remontując mieszkanie chcemy, by nasza łazienka nabrała nowoczesnego wyglądu. Przeglądamy różne katalogi, szukamy inspiracji w internecie. W rzeczywistości im więcej oglądamy, tym wybór staje się trudniejszy. Jak więc urządzić łazienkę?

Kilka praktycznych wskazówek

Planując urządzenie łazienki należy wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych elementów, przede wszystkim:

  • powierzchnię,
  • funkcjonalność,
  • oświetlenie,
  • ceramikę.

Powierzchnia łazienki to główny czynnik determinujący jej wyposażenie. Urządzając dużą łazienkę nie musimy się ograniczać. Znajdzie się w niej miejsce na wannę i kabinę prysznicową, umywalkę, miskę klozetową praz bidet. Dodatkowo można umieścić w niej pralkę, kosz na brudną bieliznę, oraz szafki na kosmetyki oraz ręczniki.

Znacznie trudniej jest urządzić łazienkę o małej powierzchni. Przede wszystkim należy dokonać wyboru między wanną a kabiną prysznicową, która zajmuje mniej miejsca. Na pewno trzeba będzie zrezygnować z bidetu, a resztę wyposażenia dobrać na wymiar.

Łazienka musi być funkcjonalna, jest to ważne zwłaszcza podczas porannej toalety, kiedy wszyscy domownicy spieszą się do pracy lub do szkoły. Rozmieszczenie wyposażenia powinno zapewniać swobodne poruszanie się po łazience, zwłaszcza małej.

Coraz więcej nowoczesnych łazienek posiada okna, naturalne światło pozwala na eksperymenty z kolorami. Najnowsze trendy preferują zdecydowanie kolory ciemne, zieleń, granat, a nawet czarny. Choć kolor biały jest najbardziej klasyczny, to wiele osób decyduje się na odważniejsze stylizacje i eksperymenty z kolorami.

Wybór ceramiki jest bardzo ważny dla osiągnięcia ostatecznego efektu. Najlepszy efekt przynosi wybranie jej elementów z tej samej kolekcji, np. ceramiki Deante. Mamy wtedy pewność, że wszystkie elementy będą miały tą samą stylistykę. Do małej łazienki warto wybrać ceramikę o zaokrąglonych kształtach.

Ceramika Deante

Deante to polska firma, która w ciągu 30 lat działalności zdobyła zaufanie klientów nie tylko na rynku polskim, ale także na rynkach zagranicznych. Swoje produkty eksportuje do ponad 50 państw na całym świecie.

Sukces zawdzięcza wysokiej jakości wykonania produktów oraz nowoczesnemu designowi. Do produkcji wprowadzane są nowe kolekcje zgodne z najnowszymi trendami. Ceramika Deante to nie tylko ceramika łazienkowa, ale także zlewozmywaki oraz baterie i liczne akcesoria do łazienek i kuchni.

Wybierając elementy ceramiki Deante do łazienki i kuchni można uzyskać spójność stylistyczną dla obu wnętrz. Dzięki temu będą prezentowały się estetycznie i bardzo elegancko.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ceramika Deante.

Comments are closed.