Współczesna wizja ogrodów nieco różni się od tego, co kiedyś było dostępne. Dzisiaj nie tylko z wielką starannością podchodzi się do pielęgnacji roślin, ale także do urządzania strefy wypoczynkowej, która swoim kształtem zaczyna przypominać drugi salon.

Jak można stworzyć cień?

Wskazuje na to chociażby ten fakt, że zamiast parasoli na ogród wybiera się stałe zadaszenie ogrodowe. Takie, którego nie trzeba zwijać za każdym razem, po zakończonym sezonie letnim – jak to bywa w przypadku parasoli ogrodowych. Zadaszenia tego typu można otrzymać m.in. na stronie gardenspace.sk/zastresenie-terasy. Można je również zamówić indywidualnie, ale trzeba być świadomym tego, że wtedy należy spodziewać się większych kosztów. Stworzenie cienia nie będzie stanowić większego problemu, mając pod ręką chociażby takie akcesoria. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, czy dach przy takiej konstrukcji ma być stały, czy też ruchomy?

Dach nad tarasem

Ta druga opcja wydaje się kusząca. W każdej chwili będzie można odsłonić dach, wpuszczając nieco promieni słonecznych pod spód. Aczkolwiek, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że taki ruchomy element również powoduje zwiększenie kosztów. Zamiast tego można zdecydować się na dach wykonany z przezroczystego, ale stałego tworzywa. Będzie ono przepuszczać promienie słoneczne, ale w minimalnej ilości, dzięki czemu pod zadaszeniem nie trzeba będzie przejmować się dużym upałem.

Takich form zadaszenia jest dużo, dlatego każda z osób wybierze coś idealnego dla siebie bez żadnego problemu.

 

Comments are closed.

z.pl zobacz rs-gisor.org