Wybór ubranek dla dzieci dla niektórych rodziców jest niemal rozrywką, a dla innych istnym koszmarem. Zarówno jedni, jak i drudzy, nie zawsze wiedzą, jak podejść do tej sprawy. Zatem jakie ubranka dla dzieci należy kupować?

Ubranka dla noworodka

Noworodki rosną niezwykle prędko, więc nie ma sensu kupować ogromnej ilości ubranek w tym czasie. Dla dziecka urodzonego w terminie zupełnie wystarczy zakup dwóch ubranek w rozmiarze 56 i trzech w rozmiarze 62.

Dla maluchów w tym wieku należy wybierać przede wszystkim wygodne ubranka. Lepiej ograniczyć wszelkie falbanki i przyszyte twarde elementy (np. cekiny), które mogą podrażnić dzieciątko.

Ubranka dla niemowlaka

Ubranka dla dzieci w wieku niemowlęcym muszą być dostosowane do wieku malucha. Co prawda dzieci nieco różnią się między sobą wzrostem i wagą, jednak zazwyczaj te różnice są niewielkie. Jest jednak mało prawdopodobne, by w pierwszym roku życia dziecka, trzeba było wybrać dla niego ubranko w rozmiarze większym niż 80.

Podczas kupowania ubranek trzeba pamiętać, że nie powinny one opinać wrażliwego ciała malucha. Niemowlak to nie dorosły – wykonuje znacznie więcej ruchów, które nie mogą być krępowane przez ubrania, ponieważ w innym przypadku powstaną bolesne otarcia. Właśnie dlatego ubranka muszą być dobrze dobrane.

Dla trzymiesięcznego malucha o wzroście 56-61 cm należy wybrać ubranko dla dziecka w rozmiarze 62. Kolejny rozmiar to 68, po który zazwyczaj sięga się, gdy dziecko ma pół roku – przeznaczony jest on dla niemowlaków o wzroście 62-67 cm. Łatwo zobaczyć zależność między wzrostem malucha a rozmiarem ubranka.

Ubranka dla dziecka

W przypadku nieco starszych dzieci można już zacząć wybierać bardziej zdobne ubranka. Wciąż powinny być wygodne, by nie krępować ruchów podczas zabawy, jednak jakieś dodatkowe elementy takie jak falbanki nie powinny być dla dziecka problemem.

Można już spokojnie sięgnąć po ubranka takie jak sukienki, szorty, koszule czy żakiety. Jednak wciąż należy pilnować, by dziecko nie chodziło w za małych lub za dużych ciuszkach. Ponownie wzrost dziecka okaże się najlepszym wyznacznikiem, a wiek jedynie podpowie, gdzie szukać.

Dziecko o wzroście pomiędzy 86-91 cm powinno nosić rozmiar 92. Taki wzrost zazwyczaj przypada na drugi rok życia. Można szacować, że z każdym rokiem dziecku przybywa około 6 centymetrów wzrostu, co oznacza, że co roku należy kupować ubranka o rozmiar większe. Oczywiście nie jest to żadna zasada, najlepiej po prostu zmierzyć malucha i w ten sposób zobaczyć, jakiego ubranka mu trzeba.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ubranka dla dzieci.

Comments are closed.

https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ legal.com.pl zobacz wiecej