Trudności ze znalezieniem pracy w pobliżu miejsca zamieszkania, trudna sytuacja materialna albo chęć zmiany sprawiają, że Polacy opuszczają ojczyznę i podejmują pracę za granicą. Jednym z najpopularniejszych kierunków emigracji zarobkowej są Niemcy. Zachodni rynek pracy przyciąga wysokimi zarobkami, dużą liczbą ofert, wysokim poziomem życia. Ponadto, Polacy podejmujący pracę w niemieckiej firmie mogą liczyć na specjalne ulgi i dodatki. Wśród najczęściej pobieranych świadczeń jest niemieckie rodzinne. Co warto wiedzieć o tym świadczeniu? Sprawdź!

Niemieckie rodzinne – nieocenione wsparcie dla Twojego dziecka

Niemieckie rodzinne, czyli Kindergeld, to zasiłek stworzony z myślą o rodzinach. Każdy rodzic mający status nieograniczonego płatnika podatku niemieckiego może każdego miesiąca pobierać określoną kwotę mającą zapewnić dziecku godne warunki do życia, dostęp do opieki medycznej i edukacji.

Wysokość świadczenia kształtuje się następująco:

  • kwota przysługująca na pierwsze i drugie dziecko: 219 €;
  • kwota przysługująca na trzecie dziecko: 220 €;
  • kwota przysługująca na czwarte i kolejne dzieci: 250 €.

Dla kogo niemieckie rodzinne?

O zasiłek mogą wnioskować rodzice niepełnoletnich dzieci (w niektórych przypadkach granica wieku się przesuwa), pracujący za Odrą na warunkach niemieckich, prowadzący własną działalność gospodarczą na terenie tego kraju lub pracujący w Niemczech sezonowo.

Zaległe pieniądze

Obawiasz się, że przegapiłeś swoją szansę na niemałe pieniądze? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość – możesz ubiegać się o wypłatę Kindergeld za okres do sześciu miesięcy wstecz. Aby usprawnić cały proces, warto skorzystać z pomocy polskiego biura zajmującego się rozliczaniem podatków i pozyskiwaniem świadczeń dla Polaków pracujących poza krajem.

 

 

Comments are closed.