Nasza skóra każdego dnia narażona jest na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, promieniowania UV, przesuszanie. Aby zachować jej wyjątkowy i zdrowy wygląd warto zapoznać się z możliwościami, jakie daje współczesna medycyna i kosmetologia. Często podnoszonym zagadnieniem są lasery medyczne i kosmetyczne. Jak działają? Czy faktycznie mogą znacząco poprawić jakość i wygląd naszej skóry?

Lasery medyczne i kosmetyczne – jak działają?

Nowoczesne lasery medyczne i kosmetyczne są dzisiaj szeroko stosowane zarówno w gabinetach lekarskich, jak i salonach kosmetycznych. W przypadku tych drugich lasery mogą znacząco polepszyć stan naszej skóry. W jakich zabiegach wykorzystywane są lasery medyczne i kosmetyczne? Przede wszystkim pozwalają one na skuteczną walkę z przebarwieniami, plamami starczymi, ale również piegami czy włókniakami. Są one również stosowane w terapii usuwania blizn – już po kilku zabiegach skóra jest w znacznie lepszej kondycji. Lasery kosmetyczne stosowane są również do odmładzania – dzięki nim możliwe staje się widoczne spłycenie zmarszczek. 

Jak działają lasery medyczne i kosmetyczne SHAR-POL? Nowoczesne lasery emitują wiązkę światła o określonej długości. Światło penetruje skórę lub naskórek, powodując kontrolowane uszkodzenia. Laser podgrzewa wodę w komórkach i doprowadza do jej wyparowania, co z kolei prowadzi do pobudzenia organizmu do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Usuwanie uszkodzonych komórek i zastępowanie ich nowymi może trwać do kilku tygodni. 

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu z użyciem lasera?

Podstawą jest zawsze wywiad medyczny – konieczne okaże się wypełnienie ankiety, która pozwoli na wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań. Samo przygotowanie do zabiegu nie jest uciążliwe – skóra może zostać posmarowana maścią znieczulającą. Zabieg trwa od 15 minut do godziny. 

Comments are closed.