Polska to kraj niezwykłych miejsc i wyjątkowych zabytków – nie ma co do tego wątpliwości. Warto weekendy spędzać na poznawaniu okolicy, a kiedy znajdziemy nieco więcej czasu: na wyjazdy w dalsze regiony, które przyciągają historią, kulturą. Jednym z ciekawszych miejsc na polskiej mapie jest województwo lubuskie. Jakie atrakcje czekają tam na zwiedzających?

Winnice lubuskie – skarb regionu!

Województwo lubuskie od dłuższego czasu kojarzone jest przede wszystkim z winnicami – pas winnic ciągnie się tu kilometrami, a zwiedzający mogą lepiej poznać polską Toskanię. Winnice lubuskie udostępniane są dla zwiedzających – warto skorzystać z ofert jednego z topowych biur podróży, aby nie musieć martwić się dojazdami. Decydując się na zorganizowaną wycieczkę w cenie możemy liczyć na przejazd, opłaty parkingowe, opiekę pilota oraz możliwość degustacji win wraz z przekąskami. Samo zwiedzanie rozpoczyna się na polach, gdzie dowiemy się, jakie wymagania mają winorośle w Polsce oraz jak pielęgnować je prawidłowo. Kolejno przejdziemy do winnic, gdzie zapoznamy się z procesem przygotowania winogron do tworzenia wina, zapoznamy z procesem butelkowania. Na sam koniec uczestnicy wycieczki zaproszeni zostaną na degustację win oraz poczęstunek. W miłej atmosferze będą oni mogli zadać pytania właścicielom winnic i dowiedzieć się, jak wygląda ich codzienna praca. Po zwiedzaniu uczestnicy wycieczki wracają autokarem lub busem do miejsca porannej zbiórki. 

Jak spędzić aktywnie czas w lubuskim?

Chcąc aktywnie odpocząć od trosk codzienności warto zainteresować się spływami kajakowymi w województwie lubuskim. Zorganizowane spływy okolicznymi rzekami to doskonała okazja do tego, aby zapoznać się z lokalną florą i fauną, odpocząć blisko natury i zrelaksować się wśród zieleni. 

Comments are closed.