Warto już na samym wstępie powiedzieć, że żadne okna antywłamaniowe nie są w stanie zatrzymać na długo potencjalnych złodziei. Stolarka okienna powinna zostać wzmocniona również przez inne elementy, jak chociażby przez dobry system alarmowy.

Jaką konstrukcję mają okna antywłamaniowe?

Gdyby spojrzeć na model zwykły i antywłamaniowy, to na pierwszy rzut oka pomiędzy obydwoma elementami, nie ma żadnej różnicy. I tak faktycznie jest. Sekret tkwi bowiem w samej konstrukcji. W oknach zostają zastosowane specjalne elementy, które mają podnieść bezpieczeństwo tego typu okien. Mowa tutaj chociażby o szkle laminowanym, które jest ciężkie do zbicia. Do tego, całe szkło zostanie zupełnie inaczej osadzone w profilach, dzięki czemu nie można go tak łatwo wyjąć z ram. Warto również wspomnieć o klamkach z kluczykami, które są także dodatkowym zabezpieczeniem przed…małymi dziećmi. Rodzice nie muszą się obawiać, że maluchy tak łatwo okno otworzą.

Jak powinny zostać zamontowane okna?

Aby okna antywłamaniowe mogły w prawidłowy spełniać swoje funkcje, powinny zostać w prawidłowy sposób zamontowane. Zresztą, nie tylko okna w wersji antywłamaniowej, ale również wszystkie inne tego rodzaju produkty, muszą zostać zamontowane w prawidłowy sposób. Jeżeli ktoś nie ma w tej kwestii fachowej wiedzy, montaż powinien zostać zlecony fachowej ekipie. Takiej, która zadba o wszystkie szczegóły. Tak jest w przypadku zakupu okien w autoryzowanym sklepie, czy też w miejscach, gdzie składa się zamówienie indywidualne na stolarkę okienną. 

Comments are closed.