Niwaki to drzewa, które korzystnie jest przenieść do własnego ogrodu. W Japonii są sadzone od lat, jednak w Polsce stały się modne dopiero w ostatnich latach. Coraz częściej cenimy sobie bowiem ogrody wyjątkowe, które z miejsca zapewniają nam niesamowitą scenerię, która rzuca się w oczy i powoduje zachwyt, każdego, kto na niego patrzy i w nim przebywa.

Niwaki, czym różnią się od drzew Bonsai?

Bardzo często Niwaki porównywane są do drzewek Bonsai, jednak musimy wiedzieć, że japońskie drzewka sadzone są w donicach, czego nie można powiedzieć o niwakach. Te sadzone są w podłożu, więc mogą znajdować się wyłącznie w ogrodach.

W Polsce, jeśli chodzi o drzewka japońskie, kiedy zdecydujemy się na ich posadzenie, to przez lata będziemy formować je z drzew iglastych. Możemy jednak liczyć na niesamowity i wyjątkowy wygląd, który sprawi, że nasz ogród znacznie prezentować się wyjątkowo.

Ogród japoński, czym się charakteryzuje?

Kiedy zdecydujemy się na stworzenie ogrodu japońskiego u siebie, to nie możemy zapomnieć o niwakach. Te małe niepozorne drzewka są formowane przez lata, na wzór starych, wiekowych drzew. Wiele osób stara się, aby wyglądały dokładnie tak, jak tego oczekują. Kontrolują więc stopień nachylenia i rozpiętość gałęzi.

W przypadku chęci posadzenie drzewek japońskich musimy nie tylko nauczyć się odpowiednio je pielęgnować, ale także regularnie o nie dbać. Przycinanie i kontrolowanie stopnia nachylenia i rozpiętości, jest jednak kluczowe. Cały jednak proces, mimo że jest czasochłonny, wynagrodzi nam wyjątkowy wygląd drzewek.

Co powinniśmy wiedzieć o niwakach?

Przede wszystkim, kiedy chcemy mieć pewność, że drzewka będą rosły i wyglądały tak, jak tego oczekujemy, to musimy nauczyć się ich prawidłowej pielęgnacji. Ogrody japońskie są bowiem wypielęgnowane i wyjątkowe. Tylko miłość do drzew, oraz wiedza pozwoli nam uzyskać taki efekt w naszym Polskim ogrodzie.

Obecnie bardzo wiele osób decyduje się na stworzenie u siebie ogrodu japońskiego. Nic dziwnego, bo wygląda on wyjątkowo i uporządkowanie. W Japonii jednak do stworzenia Niwaków wykorzystuje się zupełnie inne rośliny, u nas tworzy się je z drzew iglastych. Możemy jednak uzyskać mimo wszystko bardzo ciekawy efekt, co sprawia, że wiele osób decyduje się na ich wykorzystanie. Mamy więc szansę i w naszym klimacie uzyskać taki wygląd ogrodu, który zachwyci nas samych. Oczywiście, jeśli odpowiednio postaramy się, aby wygląd posadzonych drzewek, był dokładnie taki, jak tego oczekujemy. Codzienna pielęgnacja może okazać się jednak konieczna.

Więcej informacji znajdziesz na stronie niwaki.

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/carpooling/ gesduo.com Komplet stolików kawowych