Zrelaksowany gość to zadowolony gość. Idealnie przygotowane łóżko może wprowadzić go w błogi relaks, którego potrzebuje. Wielu właścicieli obiektów hotelowych zadaje sobie pytanie jak zachwycić swoich gości i przyciągnąć ich do swojego hotelu. Jak zatem to uczynić? Kluczem do odpowiedzi na to pytanie jest przede wszystkim zapewnienie doskonałego wypoczynku w wygodnym, komfortowym, idealnie pościelonym łóżku. Jak odpowiednio je posłać, aby uzyskać zadowolenie klienta? Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać odpowiedź.

Krok pierwszy – Jak dobrać kolory i tkaniny w pokoju hotelowym?

Pierwszym, niezwykle istotnym elementem jest dobranie odpowiedniej kolorystyki pościeli oraz tkaniny, z jakiej została wykonana. Najlepszym wyborem będzie kolor biały, który idealnie współgra z wystrojem wnętrza, a także kojarzy się z luksusem i nieskazitelną czystością. Jeśli jednak zdecydujesz się na inny kolor, wybierz kolory pastelowe, które nie zaburzają aranżacji hotelowej sypialni.

Kompletując wyposażenie sypialni hotelowej trzeba zastanowić się nad wybraniem odpowiedniej tkaniny pościelowej. To bardzo istotny krok. Należy przede wszystkim zadbać o to, aby był to materiał delikatny, miękki i nie powodujący dyskomfortu podczas snu. W hotelach klasy premium, oraz obiektach, gdzie położony jest największy nacisk na zadowolenie klienta najchętniej wybierana jest pościel z bawełny egipskiej (adamaszku). Jest ona lubiana przez właścicieli obiektów hotelowych przede wszystkim za łatwość utrzymania w czystości, a przez gości za jedwabistą, miękką w dotyku strukturę, która podnosi komfort snu i zachęca do odpoczynku.

Krok drugi – Jak dopasować idealne prześcieradło?

Ścieląc łóżko przed przybyciem gościa należy zacząć od założenia ochraniacza na materac. Pozwoli to zabezpieczyć go przed zmoczeniem, wilgocią, a także znacząco wydłużyć czas jego użytkowania. Następnie, na ochraniacz zakłada się prześcieradło z gumką, które idealnie dopasowuje się do materaca. Dzięki temu prześcieradło nie zsuwa się z łóżka i nie powoduje dyskomfortu podczas snu. W tym miejscu można by zakończyć ten etap. Jednak powszechną praktyką w obiektach hotelowych jest, aby założyć jeszcze dodatkowe prześcieradła hotelowe z gumką, które elegancko zawija się pod materac. Powala to stworzyć miękkie podłoże, które podnosi komfort snu gościa i tworzy idealną barierę chroniącą materac przed zabrudzeniem.

Krok trzeci – Jak dobrać kołdrę i idealne poduszki?

Na tak przygotowane łóżko zakładamy kołdrę lub koc, które będą służyły za okrycie. Ważne jest, aby dostosować jego grubość do temperatury panującej na zewnątrz. Im wyższa, tym okrycie powinno być cieńsze. Na tak przygotowaną kołdrę zakłada się elegancką narzutę i kładzie poduszki. Dobrą praktyką jest zastosowanie tu tzw „pilllow menu”. Polega ono na umieszczeniu na łóżku kilku poduszek o różnej wielkości i stopniu twardości tak, aby gość mógł wybrać sobie tą, która najbardziej mu odpowiada. Ważnym jest, aby układać je od największej do najmniejszej. Wpłynie to korzystnie na efekt wizualny i wystrój wnętrza.

Wydawać by się mogło, że posłanie łóżka to zadanie proste i mało czasochłonne. Jednak, aby zadowolić i zachwycić gościa trzeba spędzić nieco czasu, aby zadbać o wszystkie wyżej wymienione elementy. Zagwarantuje to gościom hotelowym satysfakcję z wypoczynku, a właścicielom obiektów hotelowych zadowolonych klientów, który będą chcieć wracać do ulubionego miejsca. Nie oszczędzaj zatem czasu na dokładne i staranne pościelenie łóżka hotelowego. Klient ci za to podziękuje.

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/historia-pojazdu-po-numerze-rejestracyjnym/ icanclub25society.com zobacz